Muzeum Piaśnickie w Wejherowie zostało powołane do życia w grudniu 2015 roku zarządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Muzeum to jest oddziałem Muzeum Stutthof w Sztutowie. Jego docelowa siedziba ma znajdować się w dawnej wilii dra Franciszka Panka przy ul. Ofiar Piaśnicy (wcześniej ul. Krokowskiej 6), gdzie w czasie okupacji mieściła się lokalna placówka Gestapo oraz sztab powiatowego Selbstschutzu,,. Warto zaznaczyć, że pracownikiem Muzeum Piaśnickiego jest obecnie Maciej Kurpiewski, który z ramienia Wejherowskiego Stowarzyszenia Historycznego zaproponował treść tablicy pamiątkowej upamiętniającej ofiary powojennego terroru komunistycznego na ul. Kopernika.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz