Karol Wojtyła (późniejszy papież Jan Paweł II) modlił się na Kalwarii Wejherowskiej w 1953 roku.
Warto również zaznaczyć, że w 1999 roku, już jako papież Jan Paweł II, dokonał koronacji Obrazu Matki Bożej Wejherowskiej Uzdrowicielki na Duszy i Ciele podczas swojej pielgrzymki do ojczyzny, w trakcie mszy odprawionej na sopockim hipodromie,. Obraz ten znajduje się w Kościele klasztornym pw. św. Anny w Wejherowie, który jest pod opieką franciszkanów, sprawujących także pieczę nad Kalwarią,.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz