środa, 17 grudnia 2025

Kiedy Karol Wojtyła modlił się na Kalwarii Wejherowskiej?

Karol Wojtyła (późniejszy papież Jan Paweł II) modlił się na Kalwarii Wejherowskiej w 1953 roku.


Warto również zaznaczyć, że w 1999 roku, już jako papież Jan Paweł II, dokonał koronacji Obrazu Matki Bożej Wejherowskiej Uzdrowicielki na Duszy i Ciele podczas swojej pielgrzymki do ojczyzny, w trakcie mszy odprawionej na sopockim hipodromie,. Obraz ten znajduje się w Kościele klasztornym pw. św. Anny w Wejherowie, który jest pod opieką franciszkanów, sprawujących także pieczę nad Kalwarią,.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Duchy i legendy Wejherowa: Kogo można spotkać po zmroku? (Według Reginy Osowickiej)

 Czy Wejherowo ma swoje zjawy? Regina Osowicka w swoim „Bedekerze” udowadnia, że nasze miasto to nie tylko piękne fasady kamienic, ale i cie...